KIŞ, SIĞIRCIKLAR VE KAR

Mevsimler – Kış yazı dizimize, hayat koşuşturmacası nedeniyle bir süre ara vermek durumunda kaldık. Yazılarımız epeyce birikti. Takipçilerimizden sevgili Gül Altuğ Uysal’ın kış anılarıyla paylaşımlarımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Sevgili Gül Altuğ Uysal’a çok teşekkür ediyor ve sunumumuzu yine onun cümleleriyle tamamlamak istiyoruz: “Her mevsim gibi kış da güzel olmakla beraber,  unutmayalım ki soğuk ve kar sokaktaki el uzatılmayan küçük dostlarımız için zorluk demektir. Bu sebeple lütfen onlara el uzatalım, bu zavallı dostlarımızdan bir parçacık yiyeceği esirgemeyelim ve hatta mümkünse onlara sığınacakları barınaklar yapıp yerleştirelim zira doğa/hayat onlarla güzel.”

 

Read more


Sen mi büyüksün, ben mi Kış?

Mevsimler Antolojisi -Kış yazı dizimize Sevgili Eda Çizioğlu’nun paylaşımıyla devam ediyoruz. Eda, kışa ait duygularını anlattığı yazısına “kışı sevmem” diyerek başlamış ama hep de güzel kış anıları gelmiş hatırına. Hey, kışı sevmeyenler! Güzel kış anıları biriktirmek için halen zaman var! Haydi atın kendinizi doğaya. Bu güzel paylaşım için Eda’ya çok teşekkürler!

 

Read more


Bozdağlar’da Kar, Kardelen, Cemre

Mevsimler Antolojisi – Kış yazı dizimize sevgili Çağlar İnce’nin paylaşımıyla devam ediyoruz. Çağlar yazısında doğanın yeniden uyanışına ettiği tanıklığı öyle güzel anlatıyor ki, bu güzel tanıklığı ‘yaşamak’ için heyecan duymamak mümkün değil. Bu nefis kış yolculuğu için sevgili Çağlar’a çok teşekkür ederiz!

Read more


KIŞA ÖVGÜ

Farklı gözlerden kış mevsimini izlediğimiz mevsimler antolojisi yazı dizimize sevgili Filiz Telek’in paylaşımıyla devam ediyoruz. Bir yandan komşunuz doğayla buluşmak için fırsat kolluyor, diğer yandan bedeninizi ve ruhunuzu saran ‘kış’tan bir türlü sıyrılamıyor musunuz? Varsın öyle olsun. Tıpkı Filiz’in dediği gibi belki şu an “yaşam enerjisini merkezine, köklerine çeken nar ağacını taklit etme” zamanıdır. Çok teşekkürler Filiz!

 

Read more


KIŞA ADANMAK

Bir yandan soğuk kış günlerinin mahmurluğunu üzerimizden atmak, bir yandan da doğaya dair yazı dizileri oluşturmak amacıyla başladığımız mevsimler antolojisine sevgili Özge Doruk’un paylaşımıyla devam ediyoruz. Bu yazıyı okuduktan sonra şöyle bir silkelenip, doğa arkadaşınızla ertelediğiniz randevunuza gitmek için can atacaksınız. Eminiz ki, doğayı büyülü kış örtüsünün altında da çok seveceksiniz. Bunu anımsamamızı sağlayan bu güzel paylaşım için sevgili Özge’ye çok teşekkürler!

 

 

Read more